Artykuły

Trendy w piciu herbaty

  • Trendy w piciu herbaty

Twoje herbaciane chwile przyjemności

Dzień bez herbaty – to niemożliwe. Rano pomaga łagodnie zacząć dzień, podczas godzin pracy odpręża a wieczorem można z nią spędzić relaksujące chwile. Coraz częściej pozwalamy sobie na herbaciane chwile przyjemności. Kubek gorącej herbaty potrafi naprawdę wiele. Potwierdzi to wiele z nas:)

Smak ulubionej herbaty sprawia cuda

Rozgrzewa, poprawia nastrój, uspokaja, przywołuje wspomnienia, a zaparzona specjalnie dla nas i podana, jest też wyrazem pamięci i uczuć. Herbata jest jednym z najsłynniejszych napojów. Kojarzy się z domem i ciepłem. Po latach posuchy jej wielbiciele mogą wciąż odkrywać nowe smaki i cieszyć nimi każdego dnia od rana do wieczora. Przyjmując gości od razu pytamy, czy nie mają ochoty napić się herbaty. Podajemy ją, bo ich lubimy, bo chcemy, żeby poczuli się jak u nas swobodnie, bo to najszybszy sposób na okazanie ciepłych uczuć, pierwszy objaw gościnności i najlepszych intencji… Herbata jest nieodłączną częścią każdego naszego dnia, przywykliśmy do jej picia i robimy to często z prawdziwym zamiłowaniem i coraz większą wiedzą na jej temat.

Rano pijemy ją w pośpiechu, ubierając się, malując, robiąc śniadanie dla siebie i rodziny i ciągle kontrolując każdą minutę. No właśnie po jaka herbatę najchętniej sięgasz rano? Nawet nie pamiętasz jej smaku? Tak bywa gdy rządzi nami każda uciekająca zbyt szybko minuta. Potem w pracy kolejny kubek. Pity już spokojnie, na dobry początek dnia wypełnionego obowiązkami i chwilami drobnych, ale jakże ważnych przyjemności. Jest z nami od rana do wieczora. Nic dziwnego – przecież herbata orzeźwia i gasi pragnienie. Poza tym, wystarczy chwila żeby poczuć jej niezwykły smak.

Herbata jako napój jest znana od wieków, ale od pewnego czasu zdobywa sobie coraz większe grono wielbicieli. Powstają herbaciarnie, w których można spróbować niezwykłych smakowych połączeń. A i w naszych domach pojawiają się dzbanki do herbaty, czajniczki, sitka, zaparzacze i wiele innych akcesoriów.

Herbatę lubimy pić w kubkach, dużych i solidnych. Tak jest wygodnie i domowo. A jeśli herbata ma cieszyć nas jeszcze bardziej pijmy ją jak prawdziwi smakosze – tylko z porcelany. Najlepsza będzie pita z filiżanek z najcieńszej porcelany(porcelana dłużej niż szkło utrzymuje temperaturę napoju). Filiżanki do herbaty są pękate, niskie i wyraźnie zwężają się ku dołowi. Staropolski zwyczaj karze do aromatycznej herbaty podać na spodeczku domową konfiturę. To naprawdę wyśmienicie smakuje. 

Herbata gasi pragnienie i raduje serce

 to słowa Szen-Nunga chińskiego cesarza i to naprawdę działa:)