Big Active na blogach

Poranek z Zieloną

Zielona herbata - jak sami wiecie ma mnóstwo pozytywnych właściwości.

W wielu krajach azjatyckich uważano, że jest ona zródłem zdrowia i młodości.

Od wielu lat pijam zieloną herbatkę - głównie zwykłą zieloną lub cytrynową, jednak nigdy nie przywiązywałam do jej właściwości tak dużej wagi oraz do sposobu jej parzenia. 

Kilka dni temu otrzymałam z firmy BIG ACTIVE "zieloną przesyłkę", zaś w niej 5 rodzajów różnorakich herbatek: zieloną z owocem maliny; zieloną z maliną + marakuja; zieloną z cytryną + pomelo ; MY Tea - moją imienną skomponowaną dla mnie z Yunnan Green Tea z pomarańczą. Najbardziej zaintrygowała mnie herbatka Artistic Green Flower Tea - ręcznie formowana kula z listków zielonej herbaty oraz płatków kwiatów, która po zaparzeniu rozkwita, tworząc piękną kompozycję kwiatową. Już nie mogę doczekać się by ją zaparzyć. W paczuszce był również DuŻy ZiEloNy kubek termiczny - przyda mi sie na wszelkie wyprawy z Miłkiem, jak również i w domu. Nareszcie problem zimnego picia i chorego gardła będziemy mieć rozwiązany.

"Wyobraź sobie, że idziesz przez targ w Maroku – na straganach stosy przypraw i owoców, z których nie wszystkie potrafisz nazwać. Czy czujesz ten zapach unoszący się dookoła? Gdy przemierzasz dżunglę na Borneo, ktoś podaje Ci owoc prosto z drzewa. Czujesz jego smak? A czy potrafisz tez poczuć na twarzy delikatna morską bryzę i usłyszeć szum fal zamknięty w muszli, którą przykładasz do ucha?
W podróży najbardziej cieszy nas odkrywanie. Obserwacja przyrody, nieznanych potraw, odkrywanie nowych, zaskakujących smaków. Czasami nie mamy możliwości by ruszyć w nieznane. Ale czy musimy tam być osobiście? ..."

Uwielbiam takie poranki, kiedy dziecko jeszcze śpi, kiedy w piżamach i ciepłych kapciach robię herbatkę, wertuję niedawno otrzymaną nową gazetkę nigdzie się nie śpieszę i mam mnóstwo czasu.

Jeśli chcielibyście skomponować sobie swój własny zestaw herbat zapraszam na stronę MY TEA gdzie nawet przez monitor komputera można poczuć te magiczne zapachy przenoszące nas w różne zakątki świata. O zielonych herbatkach firmy Big Active możecie poczytać na ich profilu BigActive . Tam też możecie wziąć udział w różnych konkursach i tym samym wygrać jakieś pyszne herbatki. Macie ochotę na zielone poranki? - zapraszam.

lubicie zieloną?

Miłej soboty Wam życzę.