Artykuły

Herbata a styl życia

  • Herbata a styl życia

Herbata o każdej porze dnia

Herbata. Wierna towarzyszka życia każdej nowoczesnej oraz aktywnej kobiety. Pobudza o poranku, koi nerwy, relaksuje po długim, wyczerpującym dniu w pracy. Uprzyjemnia spotkania z przyjaciółmi i sprawia, że możesz stać się koneserką wyjątkowych smaków i aromatów.

Biała, zielona, czarna… Każda herbata ma swoje właściwości, każdy jej rodzaj spełnia swoją rolę. W zależności od potrzeb, nastroju, a nawet pory dnia te cenne właściwości warto wykorzystywać.

O poranku

Najlepiej smakuje czarna – z pigwą i pomarańczą, płatkami róży, brzoskwinią lub morelą. Możesz dobrać aromat w zależności od tego w jakim budzisz się nastroju. Filiżanka czarnej herbaty wypita na przykład przed porannym joggingiem pobudzi zmysły. Złocisty napój wystarczy parzyć przez 2-3 minuty, by wydobyć z niego te właściwości, które w mroźny zimowy poranek tak bardzo są Ci potrzebne. 

W południe

Dobrze wypić filiżankę zielonej herbaty. Jest idealna dla osób zapracowanych więc warto mieć ją przy sobie na przykład w pracy.

Wybierz tę z jabłkiem, goździkiem i cynamonem, z orzeźwiającą pigwą, aromatyczną pomarańczą lub maliną.

Znajdź czas dla siebie przy filiżance herbaty. Chwila refleksji pomoże Ci z nową energią wrócić do obowiązków.

Po pracy

Masz czas na spotkanie w gronie znajomych lub na plotki z przyjaciółkami. Wybierzcie się do herbaciarni, by posłuchać muzyki i wypić filiżankę na przykład białej herbaty. Napój o lekko słomkowej barwie, który powstaje z młodych pączków, ma niezwykle delikatny aromat. Jeśli spędzasz popołudnie w domu, skuś się na białą herbatę z karmelem i skórką cytryny bądź z płatkami róży. Dla relaksu po ciężkim dniu i dla przyjemności.

Twoje oryginalne hobby

Z herbatą jest trochę jak z winem. Znajomość gatunków i rodzajów, rozpoznawanie subtelności smaków i aromatów może wyróżniać. Wiele osób dziś intuicyjnie sięga po herbatę, ale niewielu wie jak ją odpowiednio parzyć, jaką herbatę pić. A rytuał picia herbaty daje coś więcej: spokój i chwilę refleksji, potrzebną dziś nawet nowoczesnej kobiecie. Warto to odkryć i docenić.