Artykuły

Herbaciany klucz do mody

  • Herbaciany klucz do mody

Każda z nas codziennie staje przed szafą i choćby parę sekund (choć zapewne najczęsciej wiele minut) poświęca na wybranie ubrania i dodatków, które założy danego dnia. Bluzka pasująca do spódnicy, buty odpowiednie do spodni, kolczyki powielające kolor z sukienki i szminka pod kolor torebki.... ufff, zdarza się nam czasem zagalopować w wyszukiwaniu najbardziej atrakcyjnych połączeń faktur i kolorów. Ale czego się nie robi, aby pięknie wyglądać i dobrze się czuć.

Nie bez znaczenia jest także dla wielu z nas oryginalność.

Każda z pań ma na to swój wyjątkowy sposób. Dla jednych są to niepowtarzalne dodatki, dla innych nietypowe zestawienia kolorystyczne czy dobieranie kontrastowych faktur. A gdyby tak podczas wybierania garderoby zastosować jakiś nietypowy klucz? Np. klucz herbaciany? Brzmi jak szaleństwo? Ale jakże nudne byłoby życie bez odrobiny fantazji!

Jeśli potrzebujecie zastrzyku energii wybierzcie zatem ubrania w jasnych barwach, np. witalną zieleń. Tak, jak zielona herbata, tak samo kolor zielony pobudza i aktywizuje. Mimo, że przed nami zimowe miesiące, w tym sezonie zieleń jest jedną z najmodniejszych barw. Jeśli wybierzemy odcień odrobinę ciemniejszy, możemy pokusić się nawet o wieczorową sukienkę w tym kolorze. 

A może lepiej czujecie się w bardziej tradycyjnych rozwiązaniach, nie lubicie ostrych kolorów i najchętniej wybieracie eleganckie, bezpieczne połączenia. Trochę, jak herbata Earl Grey – znana od lat mieszanka czarnej herbaty z kwitami bergamotki. Do stonowanych kolorów i klasycznego kroju proponujemy jednak dodać coś nowego, drobny szczegół, który doda charakteru waszemu image’owi. Ot, taki płatek róży do ozdoby i do smaku.

Najbardziej aktywne panie z pewnością dobrze będą się czuły w nieśmiertelnej i ponadczasowej czerwieni.

Jak wiadomo to kolor pobudzający i pozwalający zostać zauważonym. Jeśli pracujecie w miejscu, gdzie czerwona sukienka nie będzie odpowiednim strojem, postawcie na dodatki w tym kolorze. Broszka, torebka lub choćby czerwona herbata, która dzięki swoim właściwościom oczyszczającym pozwoli Wam poczuć się lekko i zdrowo, a zatem także bardzo seksownie.

I jeszcze ostatnia propozycja, odpowiednia dla pań, które ponad wszystko cenią oryginalność. Jeśli lubicie się wyróżniać z tłumu spróbujcie nietypowych rozwiązań. Możecie postawić na interesujące połączenia kolorów lub bardzo modne w tym sezonie zestawienia różnych faktur.

Delikatny jedwab z grubą wełną albo tkaniny o różnych, wyraźnych splotach. A może na przekór panującej na dworze zimowej szarości postawicie na jasne, egzotyczne wręcz kolory, dokładnie jak w przypadku białej herbaty z tajską cytryną? Herbaciany klucz daje wręcz nieograniczone możliwości.

A w długie zimowe wieczory, popijając ulubioną herbatę, możecie też poszukać własnego, oryginalnego klucza modowego.
Julia Banaszewska