Artykuły

Duża Zielona czy Mała Czarna

  • Duża zielona

Co wybrać?

Oto jest pytanie Z jednej strony, poranek kojarzy się z mocną aromatyczną kawą, która stawia nas na nogi i budzi na dobre. Z drugiej strony, kto raz zakochał się w smaku i dobroczynnych właściwościach zielonej herbaty, nie będzie chciał z nich zrezygnować.

Kawę piją wszyscy dookoła nas.

Mocną, słabą, z mlekiem lub bez. Z cukrem lub gorzką. Pierwszą, drugą, trzecią.. bez końca. Z ekspresu, rozpuszczalną. Aromat kawy towarzyszy nam przez cały dzień. Mocny i wyrazisty. Zielona herbata uwodzi inaczej. Jest lekka, delikatna i wymaga od nas czasu. A jeśli go jej damy odwdzięcza się niepowtarzalnym smakiem i aromatem. Czy wiesz, że zielona herbata jest najstarszą ze wszystkich herbat, liczy sobie ponad 5000 lat. Jej listki podlegają najmniejszej obróbce, nie poddaje się ich procesowi fermentacji, a jedynie się je suszy. Chińczycy uznają zieloną herbatę za jeden z cudów natury.

Ale jak zacząć dzień bez kawy?

Przecież często naszą pierwszą poranna czynnością jest włączenie ekspresu. Tak bardzo lubimy kawę, czy może to tylko nawyk? Przez lata w krew weszło nam to, że bez kawy nie ma dnia. Dużo pracy równa się dużo mocnej kawy. Nawyki jednak można zmienić, albo chociaż odrobinę zmodyfikować.

Zielona herbata to doskonały napój, dobry właściwie na każdą okazję, ale i sposób na lepsze samopoczucie i chwilę wytchnienia w czasie dnia. Zrób więc sobie przerwę na zieloną herbatę.

Dobra i prawidłowo parzona ma wyśmienity, lekki smak, pozbawiony goryczy. Teraz gdy coraz bardziej doceniamy zalety zdrowego tryby życia i odżywiania zielona herbata może być Twoją fantastyczną przyjaciółką.

Warto na poważnie zastanowić się nad zmianą codziennych przyzwyczajeń i na przykład zamiast pobudzać nasz organizm "małą czarną" (która działa co prawda momentalnie , ale na krótko), sięgnijmy może po kubek zielonej herbaty. Jest to idealny napój dla osób, aktywnych, pracujących umysłowo, których praca wymaga ciągłej koncentracji. Spróbuj. Poza tym zielona herbata jest modna, a jej picie zaczyna należeć do dobrego towarzyskiego obyczaju. Czy tak nie jest?